pondělí 5. března 2018

Jste priorita?

Ahojte!
Poslední dny mi v hlavě běhá taková myšlenka a ona většinou neustoupí, dokud ji nehodím na papír.. 
Zajímalo by mě, co si o tom myslíte vy. 


Víte jak se říká, že nepůjde Vám hubnout dokud to nebudete chtít pro sebe? A vy si říkáte, no však jasně, pro koho jiného bych to snad měla chtít. 


A pak se přistihnete, že se Vám nelíbí, když Vám ostatní začnou říkat, už nevičíš? Nebo ty jsi byla ta fitnesska, že jo? Nebo jak Vám to tehdy (před deseti kily) strašně slušelo. A přestože Vás moc netíží, že už nemáte padesát kilo i s postelí, vstáváte s myšlenkou na to, že byste MĚLY, zase vypadat jako předtím. Abyste byla hezčí, aby Vás lidi měli radši. Nesmysl?
Ale vůbec ne, každý touží po tom, aby ho ostatní uznávali, je to naše lidská potřeba. 
Když Vám ale dojde, proč vlastně tu dietu držíte, bojujete s hladem a chutěmi, že to děláte kvůli NIM, vykašlete se na to. Protože vlastně na truc. Proč byste to měli dělat? Když vy vlastně chcete, aby Vás měli rádi takhle, takovou jaká jste teď a ne až budete hubená...
A pak se ráno zase vzbudíte s tím, že jste ten koláč neměly jíst a že začnete znovu a vydržíte to přesně do té doby, dokud Vás zase někdo nenaštve a vy mu vlastně na truc ukážete, že vlastně hubená být nepotřebujete i když ve finále tím ukazujete a ubližujete pořád dokola jen sobě. A sobě pak taky pořád potvrzujete, že nejste schopná dojít cíle, který ale vlastně pro Vás nastavil někdo jiný. Tak proč byste tam měly chtít vlastně dojít?

Víte kdy se to změní? Když ráno vstanete a řeknete si, že vy jste ta priorita. Že to chcete pro sebe. A přestanete vnímat, co říkají ostatní. Oni Vás nebudou mít radši, když shodíte čtyři kila. Ti co Vás mají rádi teď, Vás budou mít pořád stejně rádi, bez ohledu na Vaši váhu. A ti co ne, ty přece ve svém životě nechcete. Nechcete se zavděčovat někomu vaši fyzickou schránkou, ne?

Takže až budete příště přemýšlet, proč proboha Vám nejde hubnout a proč si to pořád kazíte, zamyslete se dobře nad tím, jestli to proč jste začala bylo proto, že se chcete líbit sobě, cítit se lépe mít lepší kondici anebo to děláte proto, aby Vás mělo radši Vaše okolí, abyste se někomu zavděčila, nemusela poslouchat hloupé řeči o vypapaných líčkách. Buďte priorita. Je to těžké. Strašně. Ale nikdo jiný to nejlepší pro Vás chtít nebude, pokud to nechcete vy. Pokud chcete být hubená, do toho. Nastavte si rozumnou dietu, najděte oblíbený pohyb a myslete na to. Udělejte si z toho prioritu. Pokud ale ne, vykašlete se na to. Příjměte se takovou jaká jste a donuťte k tomu i ostatní. Protože na Vás záleží. Protože nikdo není jako vy a nikdo nemá právo určovat to, jaká byste měla být. 

Mějte se rády, Vaše. V.

3 komentáře:

 1. Mohla by jsi z těchto článků udělat takovou serii :). Moc dobře to čte, vše od srdce a v pozitivním směru. Děkuji Veru ! :)

  P.S. Plánuješ ještě točit nějaká videa ? :) Musím říct, že jsi to byla právě ty, kdo mě nakopl jít si za svým a dokopat se k "dělání se sebou něco". Motivace s velkým M ! :)

  FIT MADDIE

  OdpovědětVymazat
 2. Já mám v tomto jasno, pohyb miluju od malička, sport a pohyb je mou každodenní dávkou pozitivní energie, takže já ani nad nějakým hubnutím nepřemýšlím, prostě si jedu to svoje, bez čeho nemůžu být a ono to pak jde tak nějak už samo - vypadat dobře, mít dobrou kondici. Jsem prostě sportovkyně. Moc pěkně napsaný článek, holky, které nejsou takto zaměřené jako já se musí dietama šíleně trápit a přemlouvat se do cvičení. A že jich je! Já jsem strašně ráda za tuto část mě, že pro mě je pohyb a sport radost, potřeba, koníček, zkrátka miluju to... A o to jde, dělat to, co miluješ. A né se trápit. Ale na druhou stranu si osobně myslím a PŘIZNÁVÁM, že kdybych byla při těle a neměla ráda sport, asi bych chtěla být štíhlá a asi bych řešila různé diety.. Proto si uvědomuju, jaké mám v tomto štěstí... Ale na druhou stranu si myslím, že je mnohem důležitější, co ze ženy vyzařuje, jaká energie... Takže vždy strašně obdivuju ženy, které jsou při tělě, ale UMÍ SE NOSIT, PROTOŽE SE CÍTÍ VE SVÉM TĚLE DOBŘE A PROTOŽE JSOU TAKTO PROSTĚ SPOKOJENÉ A ŠŤASTNÉ. A TO JDE NE? BÝT VE SVÉM TĚLE SPOKOJENÁ A ŠŤASTNÁ A POKUD NEJSI, TAK S TÍM ZAČNI NĚCO DĚLAT. Toť vše. :-) A strašně mi teď pomáhá myšlenka, že s pozitivním přístupem jde všechno snáze. Úplně všechno! A že je to někdy sakra těžké myslet pozitivně, ALE jde to! A mi osobně to strašně moc pomáhá k takovému tomu dobrému pocitu sama v sobě. :-) Ufff, omlouvám se za takovou slohovku, ale také nad podobnýma věcma teď často přemýšlím. Pěkný den :-) Káťa Knotková

  OdpovědětVymazat
 3. Skvělý článek a máš naprostou pravdu. Člověk ať už dělá cokoliv, tak by to měl dělat, protože ho to baví. Když by totiž pominuly vnější podmínky, tak je vysoká pravděpodobnost, že už se k dané činnosti nevrátí...

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat

Každý komentář mě potěší ♥