úterý 23. března 2021

SPOLU label

 Ahojte, 

před rokem jsme s moji dlouholetou kamarádkou Verunkou Konečnou založily vlastní značku oblečení. Tvoříme volnočasové a sportovní oblečení, které samy navrhujeme a šijeme. Nedávno jsme dostaly nabídku k rozhovoru v magazínu Heimstaden, tak jsem si říkala, že by bylo milé, mít to tady na blogu schované a zároveň vám tak naši práci můžeme přiblížit. 


Pokud si od nás chcete něco pořídit, nedá mi to nevyzdvihnout naše legíny, které fakt miluju nosit. Látka, kterou jsme použily je totiž fakt heboučká, má takový lehký "zcucávací" efekt a hlavně nikde neprosvítá. Jsou minimalistické, funkční, a tak je ráda nosím jak na cvičení, tak jen tak na procházku. Padnou a vypadají totiž super. Přidaná hodnota je pak fakt, že látka je vyrobena z recyklovaných plastů vylovených z oceánu. (ale na dotek byste to nikdy nepoznaly od klasické látky). Takže nejenže uděláte radost sobě, ale současně i trochu naší krásné planetě. Znáte se takřka celý život. Je přátelství dobrý vklad do společného podnikání?

 

Za nás určitě ano. Tím, že se známe tak dlouho víme, co od sebe navzájem čekat, nebojíme si říct věci narovinu a zároveňvíme, že jsou pro nás důležité stejné věci. Základem úspěchu každého vztahu je komunikace, včetně těch pracovních a tady nám to funguje skvěle. 

 

 

Vaše značka SPOLU Label vznikla údajně z potřeby přinést na trh kvalitní ručně šité zboží. Co přesně si pod tím máme představit?

 

Chtěly jsme přinést hlavně oblečení, ve kterém se můžou holky cítit hezky, přestože bude určené na sport. Takové, které bude slušivé i na procházky do města. Chtěly jsme nabídnout oblečení, které bude ušité za férových podmínek s co nejmírnějším dopadem na životní prostředí. 

 

Podle jakých kritérií vzniká vaše oblečení a pro koho je určené?

 

Určené je pro něžnější část populace, pro každou holku, dívku, ženu, která se chce hýbat a cítit se dobře. Zásadní je pro nás výběr kvalitního materiálu, dobře padnoucí střih (který často několikrát upravujeme, než opravdu sedí) a to jak se v tom zákazník cítí. Šijeme to, co chceme samy nosit.  

 

Vaše oblečení má vyšší cenu, než kousky z obchodních domů. Jaké benefity za to svým zákazníkům přinášíte?

 

Vzhledem k tomu, že šijeme po menších objemech než obchodní domy, rostou také náklady na výrobu. Každou látku kterou použijeme nejdříve pereme, aby následné švy držely svůj tvar. Vybíráme kvalitní matierály, například GOTS bavlnu, která se pyšní nejvyšším mezinárodním standardem v přístupu zpracování z ekologického pohledu i férové odměny za práci. Legíny šijeme z materiálu vyrobeného z recyklovaných plastů vylovených z oceánů. A to vše se pak v té ceně promítne. Zákazník má tak jistotu, že dostává nejvyšší kvalitu po všech stránkách. 
 

Šijete také na zakázku nebo se na vás mohou lidé obracet jen prostřednictvím nákupu v e-shopu?

Primárně šijeme věci na náš e-shop, ale na 3-4 unikátní zakázky ročně si prostor rády najdeme. 

 

Jakým způsobem si vybíráte dodavatele látek apod. A můžete nám přiblížit, jak vůbec výroba oblečení u vás probíhá? Od nápadu po předání nové majitelce?

Dáváme přednost lokálním výrobcům. Inspiraci hledáme všude kolem sebe, tu se pak snažíme přenést do střihu, vyzkoušíme jak nám to funguje při sportu nebo běžném nošení a pak se pouštíme do výroby. Občas do rozhodovacího procesu pouštíme i naše zákazníky, kteří nás sledují na Instagramu @spolu.label pomáhají nám tak vybrat například barvy použitých látek. 

 Řadu obchodníků, podnikatelů zastihla pandemie. Dotklo se to také vás?

Určitě postihla, ať už ze strany dodavatelů, kterým se například prodloužily termíny dodání, tak potřeba zákazníků pořizovat si nové oblečení je určitě nižší, než by tomu bylo, kdyby ho mohli vynést ven J Ale kdybychom se měli porovnat s kamennými prodejnami, jsme na tom určitě daleko lépe. 

 

Covid jste vzaly také jako výzvu a ušily na pět tisíc bavlněných roušek. Kam vaše pomoc směřovala?

Je to tak, ušít přes 5tisíc roušek nám pomohla i spousta dobrovolníků, bez kterých bychom to nemohly zvládnout. Roušky jsme posílaly napříč celou republikou mladým, starším, lékařům, do domů seniorů, zkrátka všem, kdo se na nás obrátil a my jsme zvládly jeho poptávku vyřídit. 


O tom, jak jsme šily roušky, jsem natočila i video, můžete mrknout. 
 

 Náš e-shop najdete na www.spolulabel.cz a najdete nás taky na Facebooku


 

 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Každý komentář mě potěší ♥